Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Proč s Alaskan Fisherman

Zapomeňte na lososy a tresky, které jste zatím ochutnali. Naše ryby musely o svůj život bojovat každý den, a proto má jejich maso úplně jinou strukturu a chuť, než na jakou jste zvyklí.

Poznat rybu

Proč s Alaskan Fisherman

Zapomeňte na lososy a tresky, které jste zatím ochutnali. Naše ryby musely o svůj život bojovat každý den, a proto má jejich maso úplně jinou strukturu a chuť, než na jakou jste zvyklí.

Poznat rybu

Divoké, nebo farmované ryby? Rozdíl pozná každý

Jedli jste někdy divokého bažanta, kuře z volného výběhu, nebo tele z malochovu? Pokud ano, znáte dozajista rozdíl mezi nimi a zbožím z velkochovů všeho druhu. Stejné je to i ve vodní říši. Divoké ryby se perou každým dnem o svůj život, živí se tím, co je pro ně geneticky nejlepší a to vše se promítá do jejich masa. Nejen struktury, ale i jejich prospěšnosti a chuti. Oproti tomu farmované ryby, se chovají podobně jako slepice ve velkých klecích, kde se tísní stovky tisíců kusů po celý život. Jejich strava je omezená na granule s obsahem barviva astaxanthin, často jsou také krmeny rybí moučkou z uhynulých jedinců.
Filet farmovaného lososa

Sádková ryba

VS

Divoká ryba

Kvalita a struktura masa

Divoké mořské ryby obsahují výrazně pevnější maso, které se spíše blíží steakům, než rybám.

Množství
tuku

Divoké mořské ryby mají výrazně méně tuku, což je dobře viditelné ve struktuře masa.

Množství přírodních
vitamínů

Divoké mořské ryby jsou nositely výrazně většího podílu vitaminů a mastných kyselin, které jsou zdraví prospěšné.

Nepříjemná pravda o lososích farmách

Zajímá vás, jak se chovají lososi na farmách? Podívejte se na přiložené video.

Chci vyzkoušet rozdíl

Nepříjemná pravda o lososích farmách

Zajímá vás, jak se chovají lososi na farmách? Podívejte se na přiložené video.

Chci vyzkoušet rozdíl

Farmované? Nikdy!
Divoké? Alaskan Fisherman.

Za více než 20 let na Alašce pochopíte, co znamená divoká příroda, divoké podnebí, divoká zvířata, divoké ryby. Začnete si všeho úplně jinak vážit. Jak to jednou zažijete a ochutnáte, pochopíte, že už nikdy nechcete nic jiného. Proto jsme se rozhodli zprostředkovat tento zážitek i lidem z Česka. Aby to bylo možné, museli jsme vymyslet způsob, jak ryby na Aljašce nejen lovit, ale i zpracovat (vykuchat, naporcovat, zavakuovat a dokonale zamrazit), dostat je do ČR a pak také až k vám domů. A veřte nám, není to jednoduchý úkol!

“Začalo to nevinně. Ryba pro kamaráda sem, ryba pro kamaráda tam. Sami nalovit, sami dovézt. Pohlídat si každý detail, aby byla ryba v dokonalé kvalitě jako právě vylovená z moře. Žádný nesmysl ze supermarketu. Postupně však kamarádů přibývalo a s tím i naše touha podělit se o divoké ryby se všemi, kteří je dokážou ocenit. Proto jsme tady!”

VOJTA NOVÁK, zakladatel Alaskan Fisherman

Mražené, nebo čerstvé?

Skutečně čerstvé?

Přemýšleli jste někdy nad tím, za jak dlouho od výlovu se na váš talíř dostanou čerstvé mořské ryby? Vyjma kvalitních tržišť, nebo dobrých restaurací, ve kterých mají pravidelné závozy chladicími vozy přímo od rybářů z Atlantiku nebo Středozemního moře, se setkáte nejčastěji s rybou, 3-4 dny starou, ve valné většině případů rozmraženou, protože letecky nelze chlazenou rybu bezpečně převézt. To vážně chcete?

Mražené a vakuované

Oproti tomu, pokud jsou mražené ryby ihned po výlovu zamraženy a do 48 hodin dokonale zavakuovány a hluboce zamraženy bez přidané vody, které volíme i přesto, že nám aljašští rybářští pardálové říkají, že si to příliš komplikujeme), zůstanou v top kvalitě po dobu minimálně dvou let. A o to nám jde především. Mít dokonalou aljašskou rybu v kvalitě jako přímo po výlovu kdykoliv v průběhu roku.

Divoké pouze v sezóně, farmované kdykoliv

Divoké lososy a tresky na Aljašce neulovíte celoročně. A i kdyby ano, samotná přeprava do ČR by trvala min. 2 dny. K tomu připočítejte čas nutný na výlov, zpracování a doručení k vám domů a jste na min. 5 dnech. Není možné dostat k vám chlazenou (“čerstvou”) rybu v top kvalitě. Proto ryby mrazíme. Děláme to pro zajištění 100% kvality! Jasně, můžete mít jiný názor, protože na pultech obchodů čerstvé mořské ryby vidíte.

Je to díky farmovému chovu. Ten vznikl proto, aby bylo možné ryby dodávat na trh masově kdykoliv. A tak se velké společnosti rozhodly jít proti přírodě a dodávají na trh ryby, které mají v přírodě lovné sezóny, celoročně. V případě divokých ryb je naprosto normální, že se k vám dostane ryba stará několik měsíců od výlovu. Při správném zpracování je její trvanlivost min. 2 roky, podle naší zkušenosti i mnohem déle.

Lovíme co nejšetrněji

Náš revír je Aljaška, kde žijeme více než 20 let. Je to jedno z mála míst, kde je svět ještě v pořádku. A tak bychom to všichni zde chtěli zachovat. I proto lovíme vlastními loděmi a ekologickým způsobem tak, aby po nás zůstal oceán a příroda v nezměněném stavu. Proto je výlov mnohem náročnější a výsledný produkt kvůli tomu dražší.

Jak vám zajistit ryby po celý rok? Musíme vědět, kolik jich ulovit.

Divoké ryby jsou na Aljašce sezónní záležitostí, proto potřebujeme výlovy dobře plánovat tak, abychom pro vás měli zásoby na celý rok. K tomu nám pomáhá prodej s pravidelným odběrem (lososy ulovené v létě roku X dostáváte do dalšího výlovu v roce X+1). Chápeme, že pro některé z vás to může být překážkou, ale věříme, že pochopíte i nás a přírodu a třeba začnete jíst ryby pravidelně, což bychom rádi Čechy naučili, ne nárazově.

Vyberete si produkt a velikost

Můžete zvolit mezi lososem, treskou, nebo mixem ve 3 velikostech (4 ks, 12 ks a 24 ks). Samotná treska je zatím k dispozici pouze ve 4ks baleních. V průběhu našeho vztahu můžete měnit nejen složení boxů, ale i velikost.

Zvolíte si frekvenci odběru

Volit můžete mezi 1, 2 a 3 měsíci. 4ks boxy je možné objednávat pouze s periodou 1 měsíc. Jedete na dovolenou? Nevadí. Sami si můžete v zákaznickém účtu kdykoliv posunout následující zásilku. Stejně tak můžete v případě potřeby měnit i samotnou periodu.

Vložíte platební kartu

Vaše karta je u nás v naprostém bezpečí. Nestrhneme vám nikdy nic víc, než co si objednáte. Kartu u nás máte pouze proto, abyste nemuseli u každé další zásilky cokoliv řešit. Akorát pozor, karta musí mít povolené strhávání opakovaných plateb, bez toho to nepůjde.

O nic dalšího se nestaráte

Pak už je to pouze na nás. Každé zvolené období vám strhneme peníze a přivezeme novou zásilku fantastických aljašských ryb. Věřte tomu, že nás zákazníci, kteří vyzkouší ryby vícekrát, už téměř neopouští.

Fér program

Je nám jasné, že pro někoho z vás může být konečné rozhodnutí složité. Abychom ho zjednodušili, garantujeme vám, že když nebudete z jakéhokoliv důvodu s našimi rybami spokojení, vrátíme vám cenu první zásilky v plné výši!

Ani to nestačí? Vězte, že nemáme ani žádné chytáky ve všeobecných obchodních podmínkách, které by vám znemožnily ukončit pravidelný odběr kdykoliv budete chtít. U nás ctíme naprostou svobodu v zákaznickém rozhodnutí. Jenom vždy počítejte s tím, že ryb nemusí být dostatek. V tom případě má u nás přednost dlouhodobý zákazník před novým.

Recenze zákazníků

Standa, České Budějovice

Nedávno jsem vyzkoušel boxy od firmy Alaskan Fisherman s divokým aljašským lososem a jsem velmi ohromen kvalitou ryb.

Jednotlivé porce jsou přiměřené a celkové balení je velmi propracované a během přepravy udrží ryby zmrazené.

Chuť a textura ryb je fantastická. Vřele doporučuji tyto krabičky s lososem, případně treskou každému, kdo hledá zdravé a udržitelné ryby.

Jan Pernica, Praha

Ryby od Alaskan Fisherman kupuji z jediného důvodu. Jsou chuťově naprosto odlišné od ryb stejného druhu, běžně dostupných v ČR. Mám pocit, že jíme jinou rybu. Naše malá dcerka tyto ryby miluje a my s ní.

Petra Vavrincová, Olovnice

Měla jsem možnost ochutnat ryby od firmy Alaskan Fisherman, které jsou už nabalíčkované na váhu a hluboce zmrazené. Jsem opravdu nadšená z jejich chuti, konzistence a nejvíc úžasné je, že díky zpracování jsou téměř bez vody, což opravdu oceňuji. Mohu jen doporučit :).

Georgi Margaritov, Praha

Dobrý den, Kristýno!

Jen jsem Vám chtěl říct, že lososy, které jste nám přinesla, nesnesou absolutně žádné srovnání s tím, co je běžně na trhu. Prostě výtečné!

Díky! G.M.

Michaela Horníková, Tuřany

Jako máma dvou dětí musím doporučit vždy kvalitní ryby v té nejlepší kvalitě. Rychlá dodávka, milá komunikace a nakonec výborná chuť!

Jaké ryby můžete mít

Teď už to s námi zkusit musíte

Jestli jsme vás doposud nepřesvědčili, už to asi nenapravíme :). Jednu věc vám ale slíbíme. Celý projekt děláme s maximální péčí a láskou a zakládáme si na fér přístupu. A když k tomu přidáte skvělý produkt, je to mix, který stojí za to vyzkoušet. Ale to už je pouze ve vašich rukou.

Na závěr pár
častých otázek

Košík je prázdný

Mám slevový nebo dárkový kupon

Vyberte ryby